برگزاری کلاس های آموزشی توسط کوهیار      محمدرضا شیخ
آشنایی با محمدرضا شیخ

پیشگفتار
این تصاوير حاصل 30 سال کوهنوردی،
غارنوردی، گردشگری، تحقیقات میدانی، سیر
و سفر و مطالعات تاریخی‌ام است. مرور آن به
شما کمک می‌کند برای گذران تعطیلات به
کجا بروید و چه برنامه‌ای داشته باشید، با
مواهب طبیعی و دیدنی‌های اطرافتان آشنا
شوید و از حداقل زمان حداکثر استفاده را
بنمایید.

از نوجوانی آرزو داشتم تمام خاک پاک ایران را از نزدیک ببینم. بارها از خود پرسیدم چرا به کوه می‌روم؟ طبیعت چه رمز و رازی در خود دارد که وقتی شیفته‌اش شدی قادر به رها کردنش نیستی؟ با وجود همه‌ی سختی‌ها و ناملایماتش هم‌چنان تو را به‌سوی خود می‌خواند و تو هر بار با کوله‌ای به پشت، در راه آن هستی؟ حس کنجکاوی، ماجراجویی، هیجان‌طلبی، فردای غیرقابل پیش‌بینی، خلوت با خود، دیدن زیبایی‌های خداوند، تحرک، ورزش و تنفس در هوای پاک شاید پاسخی به این سؤال باشد.

با علاقه و شوق وصف نشدنی موشکافانه در پی شناسایی آثار تاریخی و طبیعی بودم. در این راه بارها بر اثر حوادث مختلف مانند سقوط و قرار گرفتن در شرایط بحرانی تا یک قدمی مرگ پیش رفتم و از همه چیز و همه کس بریدم، تنها او بود که مرا به زندگی بازگرداند.

گم شدن در کوهها، تحمل سرما و گرما، تشنگی، گرسنگی و صدمات بدنی برایم امری عادی بود. سحرخیزی، شبروی، پیمودن راهها تحت هر شرایط زیر تیغ آفتاب، تازیانه باد و بارش برف و باران جزئی از زندگی‌ام بود. برای رسیدن به مقصد به هر وسیله ای متوسل می شدم. وسایل نقلیه موتوری - اسب - قاطر - الاغ یا پای پیاده، برای شناسایی مناطق طبیعی و آثار تاریخی آن قدر این‌جا و آن جا رفتم که حتی در خواب نیز پیوسته خود را در حال سیر و سفر می‌بینم.

ده دستگاه خودروی کمک دار و پنج خودروی تک دیفرانسیل را طی پیمودن دهها هزار کیلومتر راههای خاکی و صعب‌العبور برای صعود به قله‌ها و بازدید از آثار تاریخی مستهلک کردم. هموارهمحمدرضا شیخ

سه شنبه مرداد ۹۷ ۲۳
اجراي برنامه هاي خاص و هيجان انگيز را با ما تجربه كنيد ... !
آمار وبسایت
تعداد سفر ها : 598
عکس ها : 10123
تعداد موضوعات : 31